O mnie


[Rozmiar: 30684 bajtów]      Mam 36 lat, wzrost 178 cm, waga 68 kg, oczy piwne. Ogólnie jestem niczego sobie facet :-P. Jest tylko jedno małe ale .... od urodzenia jestem osobą niepełnosprawną ruchowo. I to „ale” ma wielki wpływ na moje całe życie.

Urodziłem się w Warszawie, gdzie nadal mieszkam. Podczas porodu nastąpiło niedotlenienie mózgu i w efekcie doszło do jego uszkodzenia. Fachowo nazywa się to mózgowe porażenie dziecięce. U mnie objawia się głównie ruchami mimowolnymi (wszystkie czynności mam zaburzone). Jestem niesamodzielny. Wymagam stałej opieki, ponieważ sam nie zjem ani się nie ubiorę.

Mam wspaniałych Rodziców, wszystko im zawdzięczam Tata jest dziennikarzem. Mama zajmuje się mną i domem. Niestety, nie mam rodzeństwa.

Byłem raczej spokojnym dzieckiem. Nauka w szkole nie sprawiała mi większych kłopotów. Lubię zwłaszcza matematykę i historię. Miałem szczęście do dobrych nauczycieli tych przedmiotów.

Ukończyłem liceum ekonomiczne w Centrum Kształcenia i Rehabilitacji w Konstancinie. Maturę mam z "białoczerwonym" paskiem. O studiach informatycznych ciągle jeszcze myślę, ale sam nie dam sobie rady. Mój stopień niepełnosprawności lekarze określają jako "znaczny". Mimo to nie załamuję rąk. Walczę z przeciwnościami losu, jak najlepiej potrafię. Gdyby tak można było "uciec" w pracę, życie byłoby bardziej znośne.

Potrafię pracować na komputerze, projektuję strony www, znam dobrze Office'a, Corela, Photoshopa, zgłębiam teraz tajniki Linuxa, trochę sam programuję w Delphi. Zaliczyłem wszystkie egzaminy z ECDL, tzn. mam Europejskie Komputerowe Prawo Jazdy. Teraz przydałaby się jakaś stała praca. Może ktoś podsunie jakiś pomysł?

Więcej o mojej skromnej osobie możecie przeczytać w artykule Magdaleny Strzałkowskiej "Pokój z widokiem", który ukazał się w "Poradniku Domowym" (listopad 2006). Fragment o mnie jest tutaj

Uwaga !!! Ostatnio brałem udział w programie "Integracja" ( TVP INFO), poświęconym turystyce osób niepełnosprawnych. Możecie tam zobaczyć mój tandem firmy "Draisin",na którym przejechałem już 11 tys. km. Klip video jest do obejrzenia na tej stronie

Nowość !!! Zapraszam do przeczytania relacji z pobytu w Achern (Badenia-Wirtembergia)). Mieści się tam firma Draisin, na zaproszenie której wziąłem udział w zlocie użytkowników ich rowerów. Relacja znajduje się tu

Strona główna Apel Hobby Moje fotki Linki Kontakt
Stronę najlepiej oglądać
w rozdzielczości 1024 x 768 pikseli